Příběh

Spousta našich hostů se nás ptá, co má za význam ten prapodivný a tajemný název Epupa. Dovolte nám jej tedy osvětlit.

Epupa se v místním jazyce jmenují vodopády na řece Kunene. Ty se nacházejí na hranicích mezi Namibií a Angolou. Vodopády kaskádovitě spadají z výšky 60 metrů v délce 1,5 kilometru a v nejširším bodě jsou široké takřka 500 metrů. V nehostinné krajině střední Afriky tak působí jako zjevení.

Celé okolní území je doposud jen velmi málo prozkoumané a je také téměř nepoznamenané lidskou činností. Právem ho tak lze považovat za jednu z posledních opravdových divočin nejen v Africe, ale na celém světě. Okolí vodopádů obývají domorodci kmene Himba, jejichž život se v mnoha směrech stále přibližuje úrovni doby kamenné.

Vodopády Epupa a jejich okolí navštívili při jedné ze svých afrických cest také zakladatelé kavárny. Toto místo a jeho symbolika se jim zalíbilo natolik, že se rozhodli po něm pojmenovat právě svoji kavárnu. Silueta domorodé tanečnice kmene Himba se tak dostala i do našeho loga.

Věříme, že kavárna Epupa bude ve svém okolí působit jako místo pro odpočinek, kde se každý může občerstvit. Tak jako se to děje právě u afrických vodopádů.