Proč je naše káva Reserva jiná než ostatní?

Proč je káva Reserva tak skvělá a jedinečná?

Základem unikátního konceptu prémiových kávových směsí Reserva jsou plantáže a malé farmy ve vybraných tropických oblastech v rovníkové Africe a Indii, které dodržují nejvyšší standardy v kvalitě a přispívají k ochraně životního prostředí. Dokonalý um a řemesla malých zemědělců nabízí milovníkům kávy autentické a jedinečné aroma, připomínající nejjemnější koření jako je skořice, kakao a sušené ovoce. Sběračky kávy pečlivě kontrolují kvalitu kávových bobů, které se připravují k dalšímu zpracování. Pro výběrovou kávu jsou vhodné pouze dokonale zralé boby.

Kávovníky na našich farmách rostou přirozeně ve stínu deštných pralesů. Káva se zde pěstuje bez použití umělých pesticidů, herbicidů, nebo chemických hnojiv. Tyto pěstební postupy pomáhají udržovat zdravé životní prostředí a přispívají k ochraně čisté podzemní vody.

Dalším krokem je pražení kávy, jež je skutečnou vědou a mistrovským uměním. Naše prémiové směsi jsou vytvořeny s láskou panem Gianluigi Norou, ikonou excelentní italské kávy. Káva Reserva je pražena v Itálii pod  dohledem  opravdového  mistra  na nejnovějších technologiích s důslednou kontrolou pro dosažení dokonalé prémiové směsi.

Zelená kávová zrnka obsahují stovky substancí, které dávají kávě chuť a aroma. Zrnka se praží při teplotě asi 200 °C a postupně hnědnou. Poté se zchladí, abychom zastavili pražení. Celý proces je důkladně sledován kávovými experty, což je jedním z klíčů k výrobě excelentní kávy.

Důležitá je samozřejmě i správná příprava kávy v kavárně a průběžná kontrola zařízení. Kávu připravujeme na špičkovém kávovaru Faema President. Náš specialista pravidelně hodnotí kvalitu kávy, přípravu espressa, chuťový i estetický dojem. Na případné nedostatky vždy upozorní, ať už se jedná o postup přípravy, nebo údržbu. To jsou naše každodenní činnosti a prostředek pro maximální spokojenost našich hostů.

Je to skutečně takový rozdíl oproti “běžné” kávě?

Ano, a víte proč? Věděli jste, že káva je nejvíce chemicky ošetřovaná komodita na světě? Kávovníky totiž přirozeně nerostou na slunci, ale ve stínu deštných pralesů. Kvůli masivní světové spotřebě byly vytvořeny “slunci odolné” hybridy, jež rostou na přímém slunci a tvoří již 70% světové produkce kávy! Navíc se kvůli nim paradoxně kácejí další deštné pralesy. Touto cestou my nejdeme, neboť jak již bylo zmíněno, naše káva se pěstuje bez použití chemikálií, s ohledem na zdravé životní prostředí, čistou podzemní vodu a zachování deštných pralesů.

Ať už patříte mezi ty, kteří používáním organických produktů vyjadřují svůj postoj vůči budoucnosti naší planety, nebo chcete “jen” udělat maximum pro zdraví své a svých dětí, věřte, že chuť bio kávy Reserva vás dostane hned po prvním doušku!

Reserva_certifikat